Uczniowie z Ciśca uczestniczą w akcji „Bucik”

Od 1 maja 2011 r. dziewiętnastu uczniów naszej Szkoły wraz z ks. Dariuszem uczestniczą w Akcji „ Bucik”.

Na czym polega akcja? Przez dziewięć miesięcy każda zadeklarowana osoba będzie codziennie odmawiać dziesiątek różańca w intencji jednego nienarodzonego dziecka, by mogło się urodzić i godnie żyć. Obejmujemy opieką 20 poczętych dzieci. Akcja opiera się na zaangażowaniu liderów, którzy organizują swoją 20 - osobową ekipę.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Lider przydziela poszczególnym członkom ekipy jedną tajemnicę różańca, którą wraz z codzienną modlitwą odmawia się przez dany miesiąc. Na początku akcji każdy otrzymuje „pakiet startowy” – bucik wykonany z włóczki i „wizytówkę”. Bucik ma przypominać o codziennej modlitwie i zaadoptowanym dziecku. „Wizytówka” zawiera tekst modlitwy codziennej i deklarację duchowej adopcji. Zadaniem lidera jest motywowanie grupy do wytrwałości, a także poinformowanie swojej ekipy o zmianie tajemnicy różańca w kolejnym miesiącu i przekazaniu kolejnego „prezenciku”.

 

x.db

 

 

Oficjalna strona Parafii Cisiec Kościół jednej doby