Rusza papieski serwis informacyjny

29.06.2011 roku papież Benedykt XVI symbolicznym kliknięciem uruchomił drugi, internetowy serwis watykański.


News.va jest miejscem, w którym znajdować się będą bieżące informacje nt. życia Kościoła, z wyraźnym uwzględnieniem osoby Ojca Świętego. Na stronie znajdują się liczne fotorelacje z uroczystości kościelnych, a także materiały video. Oprócz elementów multimedialnych, strona obfituje w ogrom wiadomości z całego świata, dotyczących wiary katolickiej.

News.va ma stać się miejscem jednoczącym internautów-katolików, szukających rzetelnych informacji o bieżących wydarzeniach religijnych. Jest to już drugi serwis, sygnowany watykańską domeną. Pierwszy z nich: vatican.va, stanowił centrum informacji o wierze katolickiej, jednak bez bieżących informacji. Nowa strona ma być niejako przedłużeniem i uzupełnieniem strony pierwotnej.

Witryna została ciepło przyjęta przez komentatorów, którzy zgodnie twierdzą, że taka inicjatywa sieciowa była potrzebna Wspólnocie. Na dzień dzisiejszy stronę można przeglądać w języku włoskim i angielskim - wg zapowiedzi, ma ona być jednak rozbudowywana - także o tłumaczenia dla innych krajów.

Oficjalna strona Parafii Cisiec Kościół jednej doby